Fontos a körültekintő helyzet értékelés, de nem szabad, hogy a helyzetfelmérés túlságosan elhúzódjon és megakadályozzon minket a cselekvésben!
Egyesek szerint az intelligens emberekre jellemzőbb, hogy túlagyalják a dolgokat. Az viszont nem túl intelligens dolog, ha hagyjuk, hogy ez megbénítson minket és akadályozza az érvényesülési lehetőségeinket. Sokan hajlamosak a szükségesnél jobban elmélyedni a tervezés, előkészítés fázisaiban. Pláne ha ezekre még rádobnak egy lapáttal a halogatásból is.
Aztán az eredmény könnyen az lehet, hogy csak agyalnak, elmélkednek és semmi sem történik. Sosem jutnak el a döntő lépésig. Érdemes lehet (minél rövidebb) határidőket szabni magunknak, hogy meddig van helye az elmélkedésnek és mikortól muszáj már mindenképpen cselekedni. Enélkül sajnos az ember hajlamos lehet a végtelenségig halogatni a kezdést, aztán mire észbe kap, az egész világ elment mellette.
Sok esetben a túlagyalás és halogatás oka a kudarctól való félelem. Pedig ez gyakran alaptalan. És még ha indokolt, akkor is jobb megbarátkozni a hibákkal és tanulni belőlük. Ha nem sikerül elsőre, majd másodikra jobban megy. A lényeg, hogy cselekedj és ne tétlenkedj, pláne ne agyald túl a dolgokat!
Te hogy állsz a túlagyalással?
Photo by Christopher Sardegna on Unsplash
--
Tetszett? Kövess minket!